Biblioteka Inne wydarzenia

BIBLIOTECZNY FREESTYLE, czyli NOC Z ANDERSENEM 2018

Jak co roku wczesną wiosną na pamiątkę urodzin H.Ch.Andersena i Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci Biblioteka Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku-Zdroju zorganizowała imprezę czytelniczą „Noc z Andersenem”, której celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci. Bilet wstępu na tę DZIESIĄTĄ już z kolei imprezę otrzymały dzieci wyróżniające się szczególną aktywnością w szkole i w bibliotece, więc udział w spotkaniu był dla nich nagrodą za ich zaangażowanie i wspaniałą pracę na zajęciach. W imprezie wzięły udział dzieci z przedszkola oraz uczniowie ze szkół podstawowych w Lądku-Zdroju i w Trzebieszowicach.

Tematem przewodnim tegorocznego spotkania był sport. Na początek wszyscy zgromadzeni obejrzeli przedstawienie bibliotecznej grupy teatralnej „Ale Teatr” pt.: „Dzień Olimpijczyka” oraz krótki kabaret „Duch Kluch i sport”. Następnie szkolna teatralna grupa pod kierunkiem Małgorzaty Wołczackiej zaprezentowała sportowy taniec „Zdrowy zuch”. Układ był tak znakomity, że zaraz po występie wszyscy wspólnie zatańczyliśmy go jeszcze dwa razy:). Kolejnym punktem programu było głośne czytanie dzieciom książki E. Nowak „Mecz o wszystko”, a dokonali tego: Małgorzata Bednarek, Ewa Kryśków-Inglot,  Dorota Urbańczyk,  Burmistrz Lądka-Zdroju Roman Kaczmarczyk, Leszek Pazdyk, Grzegorz Weber i Paweł Pawlik. Potem podzielone na grupy dzieci (Giganci, Niepokonani, Wymiatacze, Twardziele i Wojownicy) przystąpiły do pierwszego zadania – musiały wykonać z różnorodnych materiałów plastycznych  boiska pełne zawodników i kibiców. Dzieci jeszcze pracowały nad tworzeniem boisk, gdy na korytarzach Centrum zaczął roznosić się aromatyczny zapach smakowitej pizzy. Zaraz po kolacji grupa „Ale Teatr” zaprezentowała się w kolejnym pełnym humoru przedstawieniu „Sport to zdrowie”. Mali aktorzy nie po raz pierwszy pokazali klasę! Serdecznie im gratulujemy! Wielką klasę pokazał też gość specjalny wieczoru – Paweł Skóra, mistrz Polski, Europy i świata we freestyle footballu, jeden z prekursorów tego sportu w Polsce. Pan Paweł z radością dzieli się swoją pasją z dziećmi. Zachęca do trenowania piłki nożnej oraz uczenia się trików piłkarskich. Jego wspaniały pokaz dał dzieciom mnóstwo radości. Mamy nadzieję, że przy okazji zainspirował do rozwijania w sobie pasji i podbijania świata! Zaraz potem niezmordowane dzieci przystąpiły do integracyjnej gry „Sportowy szał”. Zgrupowane ponownie w drużyny miały za zadanie przejść kilka etapów gry. Każdy etap to było inne zadanie: nauka sztuczek z piłką prowadzona przez Pawła Skórę, wykonanie plakatu promującego sport pod czujnym okiem Doroty Urbańczyk, zabawa w kalambury pod kierunkiem Ewy Kryśkow-Inglot, rozwiązywanie sportowej krzyżówki z Małgorzatą Bednarek oraz malowanie olimpijskich koszulek z pomocą Gracjany Pazdyk. Gorąco dziękujemy wszystkim prowadzącym punkty zadaniowe! Ostatnie chwile naszej imprezy poświęciliśmy na prezentację efektów prac dzieci i wspólne tańce. Nagrodziliśmy też i udekorowaliśmy medalami zwycięzców gry „Sportowy szał”, którymi zostali Giganci – przedszkolaki. Gorąco im gratulujemy. Na pamiątkę wspaniałej zabawy każdy jej uczestnik otrzymał sportowy gwizdek oraz kartki z wizerunkiem i autografem Pawła Skóry, a biblioteka wzbogaciła swoje zbiory o książkę Pawła Skóry „Triki piłkarskie” – dziękujemy bardzo autorowi za niezwykle emocjonującą wizytę w naszej bibliotece!

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim rodzicom za sponsorowanie imprezy – jesteście wielcy! Za pomoc w realizacji „Nocy a Andersenem” dziękujemy współorganizatorkom: Adriannie Szymańskiej, Małgorzacie Wołczackiej, Beacie Ludwiniak, Bogusławie Myrlak i Gracjanie Pazdyk . Za obecność i towarzyszenie nam w spotkaniu dziękujemy wymienionym wyżej lektorom, instruktorom oraz Danucie Wójtowicz-Robak, Beacie Kaczmarczyk, Jolancie Kotlarz, Agnieszce Piaskowskiej, Wojciechowi Ziobro, Iwonie i Zbigniewowi Rakoczy.   W przeprowadzeniu imprezy bibliotece służyli pomocą: Danuta Ossakowska, Michał Pietkiewicz, Adam Rodak oraz wspaniałe wolontariuszki Konstancja Rodak , Karolina Szczerba, Paulina Koszyk, Emilia Mozer i Wiktoria Żelichowska. Jeszcze raz gorąco wszystkim dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na FB!

 

Gabriela Naporowska-Rodak, Paulina Bera

Biblioteka Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku-Zdroju

ROZMIAR CZCIONKI