Atrakcje

Kuźnia Alchemiczna – Skarbiec Dolnośląskich Minerałów

//

Kuźnia Alchemiczna to wyjątkowe miejsce położone w malowniczej miejscowości Kąty Bystrzyckie koło Lądka – Zdroju. Prowadzimy działalność edukacyjną i wystawienniczą z zakresu geologii. W Plenerowym Muzeum Skał i Minerałów Dolnego Śląska zgromadziliśmy duże okazy geologiczne dzięki którym można poznać budowę naszego regionu.

W Kuźni można również obejrzeć wystawę ukazującą zjawisko luminescencji minerałów w świetle ultrafioletowym oraz dużą kolekcję jajek z kamieni.

Wszystkich chętnych zapraszamy do skorzystania z naszych dodatkowych atrakcji: nauki płukania złota w górskim strumieniu oraz poszukiwania minerałów na polu poszukiwacza – Skalnym Rozłupisku. Zainteresowanych zgłębianiem wiedzy geologicznej zapraszamy na zajęcia edukacyjne – warsztaty. Mają one charakter zajęć aktywnych, uczestnicy poznają i uczą się jak rozpoznawać minerały, korzystają z różnych technik badawczych oraz mikroskopu stereoskopowego. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanego geologa (specjalizacja mineralogia, petrografia). Przeznaczone są dla osób indywidualnych, rodzin z dziećmi oraz grup zorganizowanych.

Na miejscu, w sklepie – galerii, można również zakupić okazy minerałów i skamieniałości z Dolnego Śląska oraz całego świata. Poza tym w naszej ofercie posiadamy:  biżuterię, wyroby z kamieni i skał regionalnych, pamiątki regionalne, akcesoria geologiczne, zestawy minerałów i skamieniałości.

Wszelkie informacje na temat godzin otwarcia oraz pełna oferta warsztatów na stronie:

www.kuzniaalchemiczna.pl

www.geogut.pl

Kąty Bystrzyckie 14;

Kontakt telefoniczny 74-814-85-62

ROZMIAR CZCIONKI