Biblioteka Koło Teatralne

,,Małe opowieści wigilijne” – finał projektu

Biblioteka jako aktywny członek Stowarzyszenia Kultura u Źródeł zakończyła realizację projektu ,,Małe opowieści wigilijne”, którego produktem finałowym było wystawienie spektaklu “Hanulka w krainie borostworów”. Głównym celem projektu było wszechstronne edukowanie dzieci, zwiększenie ich możliwości komunikacyjnych, a także pobudzenie w nich zainteresowania teatrem, sztuką, literaturą i plastyką. Przez ostatnie trzy miesiące roku, uczestnicy przygotowując się do spektaklu, brali udział w bibliotecznych warsztatach teatralnych. Spotkania nie tylko przygotowywały dzieci do spektaklu, ale obfitowały w szereg zabaw ruchowych, muzycznych i parateatralnych. Dodatkowo zorganizowaliśmy dla nich zajęcia emisji głosu, które poprowadził Jacek Zuzański – reżyser teatralny i nauczyciel aktorstwa. Uczestnicy projektu ,,Małe opowieści wigilijne” brali również udział w profesjonalnych warsztatach scenograficznych, które poprowadziła Joanna Sapkowska – Pieprzyk. Do udziału w realizacji projektu zaangażowani byli: Biblioteczna Grupa Teatralna „Ale Teatr”, Pracownia Teatralna CKiR, Lądecka Akademia Tańca, a także grupa osób dorosłych.

Projekt „Małe opowieści wigilijne” Stowarzyszenia Kultura u Źródeł dofinansowany ze środków Powiatu Kłodzkiego.

Zachęcamy do obejrzenia całej fotorelacji na fanpage’u Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku-Zdroju.