Pasowanie na czytelnika i Święto Misia

21 listopada w Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku – Zdroju odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników bibliotek miejskiej i szkolnej. Podczas tej wesołej uroczystości towarzyszyły nam pluszowe misie, bowiem 25 listopada obchodzimy już 121 rocznicę narodzin pluszowego misia. Zanim więc dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie wierności książce, wzięły udział w kilku misiowych zabawach – były misiowe tańce i rymowanki, misiowe zagadki i wykreślanki. Potem przyszedł czas na czytankę i wszyscy wysłuchali fragmentu opowiadania “O niedźwiedziu, który uciekł z lasu, bo nie lubił hałasu” z książki A. Andrusa “Bzdurki, czyli bajki dla dzieci innych”. Potem czytały dzieci – odczytały Kodeksy Książki, przygotowane wcześniej w klasie i przy pomocy rodziców. Jesteśmy pewni, że teraz doskonale wiedzą, jak obchodzić się z książką . Kiedy w końcu nadszedł czas uroczystego przyrzeczenia, dzieci śmiało powtarzały jego słowa za Panią Dyrektor Lidią Achrem, a brzmiało to tak:

“My uczniowie pierwszej klasy,

tobie książko przyrzekamy,

że szanować cię będziemy,

krzywdy zrobić ci nie damy…”

Wszystkie dzieci po kolei były pasowane na czytelnika przez Panią Dyrektor, a następnie przewodniczący klas odebrali Listy Gratulacyjne, na pamiątkę tego wydarzenia.

Na koniec ogłosiłyśmy konkurs czytelniczy na wykonanie “Bajkowych Dzienniczków”, do udziału w którym zachęcamy wszystkie dzieci z klas pierwszych (regulamin konkursu dostępny u wychowawców klas).

Dziękujemy wszystkim za obecność, w szczególności dzieciom za świetną wspólną zabawę, a wychowawczyniom za wspaniałe przygotowanie dzieci do tego święta.