Uroczysty finał projektu ,,,Biblioteka daje tusz…”

Uroczyste zakończenie projektu Biblioteki CKiR!
W środę 17 listopada miałyśmy wielką przyjemność gościć wszystkich młodych uczestników realizowanego od sierpnia projektu oraz ich bliskich. Odbyło się wtedy finalne spotkanie, podsumowujące zadanie „Biblioteka daje tusz, czyli spotkanie papieru druku i książki”. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 9350 zł.
Kiedy we wrześniu rozpoczynałyśmy organizację zajęć dla dzieci w szkole w Trzebieszowicach i w Lądku-Zdroju, nie spodziewałyśmy się tak dużego zainteresowania. Spora rzesza naszych odbiorców sprawiła jednak, że realizacja zadania przebiegła z dużym powodzeniem. W ciągu 50 dni roboczych zorganizowałyśmy 8 różnych działań i 37 spotkań, w których uczestniczyło ok 250 dzieci w wieku 7-12 lat. Celem projektu była promocja czytelnictwa wśród dzieci oraz dobra zabawa, ale najistotniejszym jego elementem był aspekt edukacyjny. Zrealizowane działania miały utrwalić w dzieciach wiedzę na temat historii papieru, druku i książki oraz wagi ich istnienia w codziennym życiu. Spotkanie było okazją do ogłoszenia wyników na najpiękniej „zadrukowaną” torbę. Uczestnicy warsztatów graficznych ozdabiali torby z wykorzystaniem różnych technik poznanych na zajęciach. Zwycięzcami konkursu zostały: Maria Wieczorek, Ula Bałys oraz Emilia Gaik.
Na stronie internetowej biblioteki www.biblioteka.ckirladek.pl oraz profilu biblioteki na FB można obejrzeć filmik pokazujący, jak przebiegała realizacja projektu. Zachęcamy!

Dziękujemy wszystkim za tak aktywne uczestnictwo w realizacji projektu. Wasza obecność jest dla nas inspiracją do dalszej pracy, a oficjalne zakończenie zadania nie oznacza końca zajęć w bibliotece. Jesteśmy dla Was młodzi i starsi czytelnicy! Do zobaczenia w bibliotece!