Biblioteka

Mała książka – wielki człowiek

Wszystkim miłośnikom książek dziecięcych i bibliotek kampania ,,Mała książka – wielki człowiek” jest z pewnością bardzo dobrze znana! Już od października na dzieci w wieku 4–6 lat czekają specjalne Wyprawki Czytelnicze. Autorem książki pt. „Krasnal w Krzywej Czapce” wchodzącej
w skład Wyprawki jest znakomity twórca literatury dziecięcej Wojciech Widłak. To mądra i wzruszająca opowieść o bohaterach ciekawych świata, mających mnóstwo pytań o sprawy najważniejsze, którzy zyskują niezwykłego towarzysza w swojej czytelniczej podróży. Do Wyprawki dołączona jest również broszura informacyjna dla rodziców, która przypomina  o nieocenionej roli czytania w rozwoju dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z  odwiedzania biblioteki.

Jak działa projekt?

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi naszą bibliotekę, otrzyma bezpłatną Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

ROZMIAR CZCIONKI