Biblioteka

“Moje serce lubi bordo…”

Na październikowym wieczorze poetyckim mieliśmy zaszczyt gościć Panią Krystynę Leśniewską – Pasionek, osobę bardzo życzliwą, szczerą i niezwykle skromną.

Pani Krystyna Leśniewska-Pasionek to nasza lokalna artystka, realizująca się w dwóch dziedzinach sztuki – malarstwie i poezji. Należy do Polsko-Czeskiego Klubu Art-Studio oraz Związku Literatów Polskich. Jest laureatką wielu przeglądów i konkursów, uczestniczką plenerów malarskich w Polsce i za granicą. Tematem Jej prac jest otaczający świat i ludzie,
a miłość do przyrody i osób widać w każdym obrazie i słowie. Często obraz i wiersz tworzą cykl, przenikające się nawzajem tą samą emocją i tematem. Najpierw powstaje wiersz, potem obraz i odwrotnie. W dorobku artystki jest już kilka wydanych tomików poezji i kilkaset obrazów.

Mieliśmy wielką przyjemność delektować się słowem i obrazem i poznać bliżej Panią Krystynę. Każda z uczestniczek spotkania otrzymała w prezencie tomik poetki “W strumieniu dróg”, a biblioteka natomiast została obdarowana trzema najnowszymi wydaniami poezji. Zachęcamy gorąco do ich wypożyczania i czytania poezji, która bez wątpienia daje nam wytchnienie.

 

“Po Twoich myślach

wspinam się jak po linie.

Zaczepiam kroki

w rozszczepionych słowach.

Pomiędzy słowem a myślą

wciąż kocham Cię od nowa.”

 

ROZMIAR CZCIONKI