Dystans: 10,7 km
Suma podjazdów: 137 m
Średni czas przejazdu: 40 min.
Stopień trudności: **
Początek trasy na obwodnicy Lądka-Zdroju, przy zjeździe do Słonecznej Doliny, jedziemy prosto przez wiadukt, za wiaduktem prosto polną drogą. Na dużym rozwidleniu skręcamy w prawo, a potem jeszcze raz w pierwszą ścieżkę w prawo. Droga lekko nachylona skręca pod kątem w lewo. Na skrzyżowaniu z drogą asfaltową kierujemy się w lewo i pod górę. Na krzyżówce znowu w lewo przez łąki, cały czas jadąc pod górę. Mijamy plantację róży i przed zabudowaniami skręcamy w ścieżkę w lewo i dojeżdżamy do drogi asfaltowej wiodącej przez Kąty Bystrzyckie, gdzie skręcamy w prawo. Teraz odcinek nachylony, jedziemy w dół, cały czas trzymając się głównej drogi przez wieś. Mijając dwa zakręty (najpierw w prawo potem w lewo, dojeżdżamy do ruchliwej drogi Kłodzko – Lądek-Zdrój, skręcamy w prawo i po 100 m zaraz w lewo na Radochów. Prosto asfaltową drogą dojeżdżamy do mostu, za mostem po prawej stronie przy sklepie – koniec trasy.
20. W centrum wsi Kąty Bystrzyckie stoi Kościół pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Kościół należy do najstarszych na ziemiach kłodzkich. Są nawet przypuszczenia, iż powstał jako druga świątynia w tym regionie. Pierwsze wzmianki o nim pochodzą już z 1346 r. Do czasów obecnych zachowała się jego późnogotycka forma.
21. Skansen Gotwaldówka to zabytkowy zespół gospodarski funkcjonujący jako atrakcja turystyczna. Nazwa pochodzi od nazwiska dawnego gospodarza obiektu (jak świadczą nagrobki na cmentarzu przykościelnym była to rodzina przez wiele lat związana z Kątami Bystrzyckimi). Obiekt jest systematycznie rewitalizowany.
22. Radochów Skowronki 144, blisko 200 letni dom (1827 r.) jest przykładem udanej adaptacji gospodarstwa, które zachowało cechy i estetykę charakterystyczną dla budownictwa XIX w. Mieści się tu obecnie gospodarstwo agroturystyczne. Zbudowana od podstaw na terenie gospodarstwa Skowronki Izba Regionalna obrazuje jak żyli dawni mieszkańcy tej ziemi.
23. Kościół parafialny pw. św. Mikołaja w Radochowie wybudowano w 1384 r. początkowo jako gotycko-renesansowy. Obecna budowla renesansowa, jednonawowa. Obok stoi kwadratowa wieża zakończona ostrosłupowym hełmem.